Görsel : Inday Trending

2019 Ramazan Bayramı Tatili

2019 Ramazan Bayramı Tatili

Uzun süre önce yetkililer tarafından dokuz (9) gün olduğu açıklanan 2019 Ramazan Bayramı Tatilinde, Türkiye çapında turizme büyük ilgi olması bekleniyordu. Tatilciler, tahmin edilen düzeyde geniş boşluğu kullanmayı planladıklarını rezervasyon ve bilet satışlarındaki artışla gösterdi.

Ramazan bayramı tatilini akraba ziyareti ile değerlendirecek olan tatilciler, otobüs ve uçak biletlerini tüketmiş durumda. Firmalardan alınan bilgiye göre otobüs biletlerinin tamamı satıldı. Tatil yaklaştıkça ek sefer düzenleyen firmalar, kendilerine gelen isteklere bağlı olarak ek sefer tedbiri için işlemlere başlayacaklar.

otogar-yogunlugu
Görsel : AnkaraHaberleri.net

Ramazan Bayramı 3 Haziran tarihinde başlayacak olmasına rağmen tatil 9 güne uzatıldığından dolayı 1 Haziran’da başlayacak. İstanbul başta olmak üzere bir çok ilden denize kıyısı olan iller başta olmak üzere İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz’e bilet satışları rekor kırdı. Normal seferlerin dışında ek sefer koymayı planlayan firmalar 10 milyondan fazla yolcuyu taşımayı hedeflerken, ek olarak 9 – 10 bin sefer daha gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtiyorlar.

Bayram tatili için uçak biletleri tükendi.

havaalani-yogunlugu
Görsel : Memurlar.net

Türkiye’nin her yerine yolculuk için biletlere yoğun talep olurken, uçaklardaki koltuklar da şimdiden doldu. Yetkililer tarafında Muğla, Antalya ve İzmir güzergahlarına biletlerin aylar önceden tükendiği bilgisi verilmekte. Yolcuların bir çoğu, biletlerini gidiş dönüş şeklinde almayı tercih etti.

9 Günlük tatil boyunca otel rezervasyon dopdolu ve yeni rezervasyon alamıyor.

Kuzey Ege’nin turizm merkezleri Bozcaada, Gökçeada ve genel olarak Çanakkale’den başlayarak güneye doğru ilerleyen tüm sahil şeridindeki otellerdeki doluluk oranı yüzde 75’i geçmiş durumda. Otel yetkilileri “Misafirlerimizin dışarıda kalmamaları için kesinlikle rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.” diyor. Bayram döneminde ise doluluğun yüzde 100’e ulaşması bekleniyor.

Kaynak Hürriyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku